Trening Mentalny w Sporcie

SESJE TRENINGU MENTALNEGO

Zwiększ swoją skuteczność i uwolnij tkwiący w Tobie potencjał! Dowiedz się czym jest trening mentalny i jak może Ci pomóc.

Nieodłączny element przygotowań sportowca - trening mentalny

Najlepsi sportowcy to nie tylko ci, którzy są świetnie przygotowani pod kątem fizycznym (siła, dynamika, szybkość itd.), technicznym i taktycznym - to przede wszystkim osoby, dysponujące tzw. umysłem zwycięzcy czy też mentalnością mistrza, których cechuje ogromna motywacja do ćwiczeń. W dzisiejszym profesjonalnym sporcie przygotowanie mentalne jest integralną częścią przygotowań sportowca i to najczęściej na płaszczyźnie mentalnej właśnie rozstrzyga się kto zostanie zwycięzcą, kto zajmie drugie miejsca a kto wyląduje poza podium. Dlatego trening mentalny czy psychologia sportu to tematy, którymi sportowiec powinien się dobrze przyjrzeć.

BartoszKurek_1

Natomiast sam trening mentalny (który niektórym wydaje się być dość tajemniczy, żeby nie powiedzieć... hmmm... paranormalny...) to nic innego, jak praca z umysłem. Poprzez różne ćwiczenia (narzędzia treningu mentalnego) wpływamy na nasze myśli, emocje i przekonania tak, by wspierały nas w naszych dążeniach. Możemy odkryć to, co dla nas najważniejsze i odnaleźć w sobie prawdziwą motywację do ćwiczeń, do działania. Stosując m.in. wizualizację, świadome oddychanie i inne ćwiczenia zwiększamy naszą skuteczność i pozwalamy sobie lepiej panować nad emocjami. Pracujemy nad naszą psychiką, żeby pełniej wykorzystać nasz potencjał. Podobnie, jak w treningu fizycznym pracujemy nad naszym ciałem, tak w treningu mentalnym materiałem, który poddajemy obróbce, jest nasz umysł.

Nasi Trenerzy

Trening mentalny - nasza pasja, Twój sukces! Poznaj naszych trenerów i zobacz tematy, w których się specjalizujemy. Działamy na terenie całej Polski, w wielu dyscyplinach... by Twój wysiłek nie poszedł na marne! Korzystamy z własnego bogatego doświadczenia oraz najnowszych badań z zakresu psychologii, psychologii sportu, socjologii czy neuronauki, by przedstawić Ci to, co rzeczywiście działa! Zobacz poniżej opinie sportowców, którzy nam zaufali. Ich sukcesy = nasza duma!

Jakub B. Bączek - Trener Mentalny

Jakub B. Bączek


Najbardziej znany i uznany trener mentalny w Polsce, założyciel I-szej Akademii Trenerów Mentalnych™ w naszym kraju. Współpracuje ze sportowcami wielu dyscyplin, takich jak siatkówka, tenis, piłka nożna, skoki narciarskie, golf i inne (w wielu krajach) – w tym ze złotymi medalistami Mistrzostw Świata oraz Olimpijczykami. Zdobywca złotego medalu MŚ z reprezentacją Polski w siatkówce. Dotychczas współpracował z ponad 100 sportowców, zdobywając kilkadziesiąt trofeów. Jego ogromna wiedza, humor oraz nieszablonowe podejście sprawiają, że po spotkaniu z nim życie sportowca już nigdy nie będzie takie samo!

07-mini

Daniel Janik


Trener Mentalny

Specjalizacja: Piłka ręczna

Kamil-mini

Kamil Lizurej


Trener Mentalny

Specjalizacja: Sztuki walki

Aneta Moniuszko - trener mentalny mini

Aneta Moniuszko


Trener Mentalny

Specjalizacja: Golf

trener mentalny - Robert Pacierpnik mini

Robert Pacierpnik


Trener Mentalny

Specjalizacja: Zwycięskie powroty

trener mentalny - Sylwia Grzegorzewska mini

Sylwia Grzegorzewska


Trener Mentalny

Specjalizacja:
dzieci i młodzież

Aneta Sochan treningi mentalne

Aneta Sochań


Trener Mentalny

Specjalizacja: Sportowcy
i artyści

trener mentaly - Piotr Matulka

Piotr Matulka


Trener Mentalny

Specjalizacja:
Piłka nożna

trener mentalny - Karolina Wołosowska mini

Karolina Wołosowska


Trener Mentalny

Specjalizacja: Młodzi
sportowcy

Anna Dragun-Damian

Anna Dragun-Damian


Trener Mentalny

Specjalizacja: Świadome budowanie zdrowia

Katarzyna Hajduga - treningi mentalne

Katarzyna Hajduga


Trener Mentalny

Specjalizacja: Sportowcy niepełnosprawni

trener mentalny taniec - Beata Kaczor

Beata Kaczor


Trener Mentalny

Specjalizacja: Taniec,
Rozrywka

Wojciech Śliwowski - trener mentalny

Wojciech Śliwowski


Trener Mentalny

Specjalizacja: Sporty motorowe, siatkówka

Adam Sałbut - trening mentalny

Adam Sałbut


Trener Mentalny

Specjalizacja:
Żużel

Karol Ciborowski 1

Karol Ciborowski


Trener Mentalny

Specjalizacja: Dzieci
i młodzież

Jarosław Łuczak

Jarosław Łuczak


Trener Mentalny

Specjalizacja: Piłka nożna,
koszykówka

Magdalena Talkowska

Magdalena Talkowska


Trener Mentalny

Specjalizacja: Mistrzostwo
osobiste

Daniel Nażgiewicz

Daniel Nażgiewicz


Trener Mentalny

Specjalizacja: TEAM – Together Everyone Achieves More

Michał Szałek

Michał Szałek


Trener Mentalny

Specjalizacja:
Piłka nożna

Opinie uczestników

Pomogliśmy już wielu sportowcom. Sprawdź co sądzą na temat #MentalPower i samego treningu mentalnego!

Trenuj mentalnie

Im więcej wyzwań związanych z treningiem, rywalizacją, specyfiką dyscypliny i samym wynikiem, tym potrzebna większa odporność na stres oraz umiejętność zarządzania własnymi myślami i emocjami. Naucz się relaksować i zachowywać spokój w najtrudniejszych momentach, doładuj (lub okiełznaj!) swoją motywację, zwiększ cierpliwość i determinację, wyznaczaj cele zgodnie ze sobą i swoimi rzeczywistymi pragnieniami - po to, by zwiększyć swoje szanse na sukces. Bez tego, naprawdę, ani rusz!

mental_power_jakubbbaczek_sport_09

Poświęcenie

Obecnie w sporcie poświęcamy ogromną ilość czasu, by uczynić nasze ciało szybszym, silniejszym, po prostu lepszym a dopiero później – ewentualnie – decydujemy się poświęcić chwilkę mentalności… A to działa odwrotnie! Nie zrobimy nic, jeśli sobie tego najpierw nie wymyślimy, nie pozwolimy sobie na to i nie uwierzymy, że to jest możliwe.

mental_power_jakubbbaczek_sport_10

Umysł

To umysł musi nas tam doprowadzić a naszym zadaniem jest nauczyć go, by odpowiednio wytrenował ciało. Prawdą jest, że elementy fizyczne łatwo zmierzyć, dzięki czemu są one namacalne. Ciężko natomiast zmierzyć ambicję, determinację czy serce do gry, ale to właśnie tam wszystko się zaczyna. Może dlatego nie wszyscy jeszcze dostrzegli potencjał treningu mentalnego?

Nasi Trenerzy

Trening mentalny - nasza pasja, Twój sukces!

plus

Jakub B. Bączek

Trener Mentalny

plus

Daniel Janik

Trener Mentalny

plus

Kamil Lizurej

Trener Mentalny

Dlaczego zwyciężamy?

Trening mentalny to nie jest wcale żadna magia, wymysł szalonego pseudonaukowca ani najnowsza moda - trening mentalny to nieodłączny element przygotowań każdego świadomego sportowca (w dodatku poparty badaniami naukowymi), który często robi różnicę między „przeciętnym” czy nawet „dobrym” a mistrzem. Nie bez powodu tak często mówi się o „mentalności zwycięzcy” a o zostaniu mistrzem decydują ułamki sekund lub centymetry...

mental_power_jakubbbaczek_sport_02

Gdy Adam Małysz rozpoczął współpracę z psychologiem sportu, wielu pukało się w głowę i zastanawiało „po co mu to?!”, ale gdy zaczął skakać… Resztę historii w postaci zdobycia kilku Kryształowych Kul czy medali MŚ i Olimpijskich chyba wszyscy dobrze znamy.

mental_power_jakubbbaczek_sport_13

Poddając nasze ciało długotrwałemu wysiłkowi, sprawiamy, że staje się ono wytrzymalsze. Przerzucając kilogramy (czy wręcz tony) na siłowni – poprawiamy siłę. Zwiększając częstotliwość i intensywność – wyrabiamy szybkość i dynamikę. Dzięki przewrotom, padom i ćwiczeniom rozciągającym, podnosimy sprawność ogólną. To są rzeczy oczywiste i przez każdego sportowca przyjęte jako pewnik… a co z mentalnością?

mental_power_jakubbbaczek_sport_03

Gdy nie wychodzi… Gdy wynik odstaje od tego, co zawodnik prezentuje na co dzień na treningach, gdy w grę wplatają się nerwowość i niepewność – każdy wie, że to głowa zawiodła! Powstaje jednak pytanie: „co dalej?” Czy mamy to tak zostawić i liczyć, że w jakiś cudowny sposób samo się rozwiąże? Oczywiście, że nie (chyba, że ktoś lubi frustrację i wzrastające niezadowolenie – mimo robienia tego, co się kocha…)!

#MENTAL POWER!

Zadanie treningu mentalnego jest jasne: pomóc wyciągnąć z nas aktualnego maxa (aktualnego, ponieważ bez właściwego przygotowania fizycznego i taktycznego, sam mental niewiele poradzi)!

JESTEŚ GOTOWY?

Pewnie zdecydowanie potwierdzisz, jeśli spytam czy lepsza koncentracja (oraz re-koncentracja, czyli umiejętność szybkiego powrotu do skupienia po momencie zbytniego rozluźnienia), większa pewność siebie, radzenie sobie ze stresem i presją czy gotowość do działania w sytuacjach nieprzewidywalnych przyczyniają się do tego, że sportowiec będzie mógł zagrać „swoje”.

MISTRZOWIE JUŻ TO WIEDZĄ

Michael Phelps, Kobe Bryant, Serena Williams, ale też nasi polscy fantastyczni sportowcy - Anita Włodarczyk, Robert Lewandowski czy wspomniany już Adam Małysz - wszyscy oni przekonali się na własnej skórze (i ku uciesze milionów Polaków), co może dać właściwe przygotowanie mentalne.

Cel #MentalPower jest jasny! Wspomóc sportowca w regularnym osiąganiu jak najlepszych wyników - na miarę jego marzeń, możliwości i włożonej pracy. Nasze motto mówi samo za siebie:

„WALCZYMY O MEDALE... ALBO WCALE!”

Pomyśl, co by było, gdybyś odpowiednie myśli i nastawienie potrafił generować niemal na zawołanie. Jak wpłynęło by to na Twoją grę i - w konsekwencji - wyniki?

Napisz do nas!

Zajmujemy się tym zawodowo, mając w swoim dorobku wiele medali w przeróżnych dyscyplinach (w tym złoty medal Mistrzostw Świata). Sprawdź, jak zwiększyć swoją skuteczność oraz uwolnić swój sportowy potencjał. Poznaj siłę treningu mentalnego!