Trening Mentalny w Sporcie

SESJE TRENINGU MENTALNEGO

Zwiększ swoją skuteczność i uwolnij tkwiący w Tobie potencjał! Dowiedz się czym jest trening mentalny i jak może Ci pomóc.

Nieodłączny element przygotowań sportowca - trening mentalny

Najlepsi sportowcy to nie tylko ci, którzy są świetnie przygotowani pod kątem fizycznym (posiadają wypracowaną w pocie czoła siłę, dynamikę, szybkość itd.), technicznym i taktycznym. To przede wszystkim osoby dysponujące tzw. umysłem zwycięzcy czy też mentalnością mistrza, których cechuje ogromna motywacja do treningu. W dzisiejszym profesjonalnym sporcie przygotowanie mentalne jest integralną częścią motywacji sportowca i to najczęściej właśnie na płaszczyźnie mentalnej rozstrzyga się to, kto zostanie zwycięzcą, kto zajmie drugie miejsce, a kto wyląduje poza podium. Dlatego trening mentalny czy psychologia sportu to tematy, którymi przyszły mistrz powinien się dobrze przyjrzeć, jeśli chce osiągnąć coś znacznie więcej – mistrzostwo w swojej dziedzinie i zarazem zwycięstwo nad własnymi słabościami tkwiącymi nie tylko w ciele, ale przede wszystkim umyśle.


Odkryj potencjał drzemiący w umyśle

Natomiast sam trening mentalny (który wydaje się niektórym być dość tajemniczy, żeby nie powiedzieć... paranormalny) to nic innego, jak trening umysłu. Poprzez różne ćwiczenia motywacyjne (specjalne narzędzia z zakresu psychologii) wpływamy na nasze myśli, emocje i przekonania tak, by wspierały nas w naszych dążeniach i uświadomiły, że możemy więcej, niż nam się wydaje. Udaje nam się w ten sposób odkryć to, co dla nas najważniejsze i odnaleźć w sobie prawdziwą motywację do treningu i do działania. Specjalista zajmujący się psychologią sportu już po pierwszej rozmowie z nami doskonale wie, w jaki sposób przemówić do ukrytych w naszym umyśle możliwości i zachęcić nas do pokonywania barier. Stosując m.in. wizualizację, świadome oddychanie oraz inne ćwiczenia psychologiczne zwiększamy naszą skuteczność i pozwalamy sobie lepiej panować nad emocjami i słabościami dnia codziennego. Pracujemy nad naszą motywacją, żeby pełniej wykorzystać drzemiący w nas potencjał. Podobnie jak w treningu fizycznym, gdzie pracujemy nad naszym ciałem, tak w treningu mentalnym materiałem, który poddajemy obróbce, jest nasz umysł.

Praca nad umysłem – z pomocą trenera mentalnego

To właśnie w sferze mentalnej sportowiec musi odszukać ducha walki, a także przekonać się, że jest w stanie pokonać innych. Psychologia sportu ma tutaj do dyspozycji mnóstwo dodatkowych ćwiczeń motywujących. Są one potrzebne każdemu, kto dostrzega w sobie potencjał lub otrzymał feedback o tym, że ma możliwości, ale musi nauczyć się je właściwie wykorzystywać. Czy wiecie, jak wielu początkujących mistrzów usłyszało na początku swych zmagań, że jest zdolnych, ale leniwych, bezrefleksyjnych, niezmotywowanych, słabszych niż inni? No właśnie. Wystarczyło przełamać tę psychologiczną barierę, aby rozpoznać w sobie zwycięzcę. Nie należy więc zapominać, że przecież nie tylko ciało, ale także umysł wymaga regularnych ćwiczeń motywacyjnych. Połączenie obu tych sfer sprawi, że zdobywanie kolejnych sukcesów okaże się nie tylko łatwiejsze, ale także znacznie bardziej zadowalające.

Nasi Trenerzy

Trening mentalny - nasza pasja, Twój sukces! Poznaj naszych trenerów i zobacz tematy, w których się specjalizujemy. Działamy na terenie całej Polski, w wielu dyscyplinach... by Twój wysiłek nie poszedł na marne! Korzystamy z własnego bogatego doświadczenia oraz najnowszych badań z zakresu psychologii, psychologii sportu, socjologii czy neuronauki, by przedstawić Ci to, co rzeczywiście działa! Zobacz poniżej opinie sportowców, którzy nam zaufali. Ich sukcesy = nasza duma!

Jakub B. Bączek

Najbardziej znany i uznany trener mentalny w Polsce, założyciel I-szej Akademii Trenerów Mentalnych™ w naszym kraju. Współpracuje ze sportowcami wielu dyscyplin, takich jak siatkówka, tenis, piłka nożna, skoki narciarskie, golf i inne (w wielu krajach) – w tym ze złotymi medalistami Mistrzostw Świata oraz Olimpijczykami. Zdobywca złotego medalu MŚ z reprezentacją Polski w siatkówce. Dotychczas współpracował z ponad 100 sportowców, zdobywając kilkadziesiąt trofeów. Jego ogromna wiedza, humor oraz nieszablonowe podejście sprawiają, że po spotkaniu z nim życie sportowca już nigdy nie będzie takie samo!

Daniel Janik

Trener Mentalny

Specjalizacja: Piłka ręczna

Kamil Lizurej

Trener Mentalny

Specjalizacja: Sztuki walki

Aneta Moniuszko

Trener Mentalny

Specjalizacja: Golf

Robert Pacierpnik

Trener Mentalny

Specjalizacja: Zwycięskie powroty

Sylwia Grzegorzewska

Trener Mentalny

Specjalizacja:
dzieci i młodzież

Aneta Sochań

Trener Mentalny

Specjalizacja: Sportowcy
i artyści

Piotr Matulka

Trener Mentalny

Specjalizacja:
Piłka nożna

Karolina Wołosowska

Trener Mentalny

Specjalizacja: Młodzi
sportowcy

Przemysław Kiraga

Trener Mentalny

Specjalizacja: Sporty
zespołowe

Katarzyna Hajduga

Trener Mentalny

Specjalizacja: Sportowcy niepełnosprawni

Beata Kaczor

Trener Mentalny

Specjalizacja: Taniec,
Rozrywka

Wojciech Śliwowski

Trener Mentalny

Specjalizacja: Sporty motorowe, siatkówka

Adam Sałbut

Trener Mentalny

Specjalizacja:
Żużel

Karol Ciborowski

Trener Mentalny

Specjalizacja: Dzieci
i młodzież

Jarosław Łuczak

Trener Mentalny

Specjalizacja: Piłka nożna,
koszykówka

Magdalena Talkowska

Trener Mentalny

Specjalizacja: Mistrzostwo
osobiste

Daniel Nażgiewicz

Trener Mentalny

Specjalizacja: TEAM – Together Everyone Achieves More

Michał Szałek

Trener Mentalny

Specjalizacja:
Piłka nożna

Robert Dorosz

Trener Mentalny

Specjalizacja:
Motorsport

Kinga Kluz

Trener Mentalny

Specjalizacja: Taniec, sporty ze zwierzętami

Wioletta Choma

Trener Mentalny

Specjalizacja: dyscypliny olimpijskie, sporty ekstremalne

Zygmunt Łodziński

Trener Mentalny

Specjalizacja: Sportowcy i zespoły sportowe

Kamila Kuciapska

Trener Mentalny

Specjalizacja: Sport indywidualny i zespołowy

Aleksandra Dramska

Trener Mentalny

Specjalizacja:
Jeździectwo

Przemysław Kiraga

Trener Mentalny

Specjalizacja: Sporty
zespołowe

Opinie uczestników

Pomogliśmy już wielu sportowcom. Sprawdź co sądzą na temat #MentalPower i samego treningu mentalnego!

Trenuj mentalnie

Im więcej wyzwań związanych z treningiem, rywalizacją, specyfiką dyscypliny i samym wynikiem, tym potrzebna większa odporność na stres oraz umiejętność zarządzania własnymi myślami i emocjami. Naucz się relaksować i zachowywać spokój w najtrudniejszych momentach, doładuj (lub okiełznaj!) swoją motywację, zwiększ cierpliwość i determinację, wyznaczaj cele zgodnie ze sobą i swoimi rzeczywistymi pragnieniami - po to, by zwiększyć swoje szanse na sukces. Bez tego, naprawdę, ani rusz!

Poświęcenie

Obecnie w sporcie poświęcamy ogromną ilość czasu, by uczynić nasze ciało szybszym, silniejszym, po prostu lepszym a dopiero później – ewentualnie – decydujemy się poświęcić chwilkę mentalności… A to działa odwrotnie! Nie zrobimy nic, jeśli sobie tego najpierw nie wymyślimy, nie pozwolimy sobie na to i nie uwierzymy, że to jest możliwe.

Umysł

To umysł musi nas tam doprowadzić a naszym zadaniem jest nauczyć go, by odpowiednio wytrenował ciało. Prawdą jest, że elementy fizyczne łatwo zmierzyć, dzięki czemu są one namacalne. Ciężko natomiast zmierzyć ambicję, determinację czy serce do gry, ale to właśnie tam wszystko się zaczyna. Może dlatego nie wszyscy jeszcze dostrzegli potencjał treningu mentalnego?

Nasi Trenerzy

Trening mentalny - nasza pasja, Twój sukces!

plus

Jakub B. Bączek

Trener Mentalny

plus

Daniel Janik

Trener Mentalny

plus

Kamil Lizurej

Trener Mentalny

Dlaczego zwyciężamy?

Trening mentalny to nie jest wcale żadna magia, wymysł szalonego pseudonaukowca ani najnowsza moda - trening mentalny to nieodłączny element przygotowań każdego świadomego sportowca (w dodatku poparty badaniami naukowymi), który często robi różnicę między „przeciętnym” czy nawet „dobrym” a mistrzem. Nie bez powodu tak często mówi się o „mentalności zwycięzcy” a o zostaniu mistrzem decydują ułamki sekund lub centymetry...

Gdy Adam Małysz rozpoczął współpracę z psychologiem sportu, wielu pukało się w głowę i zastanawiało „po co mu to?!”, ale gdy zaczął skakać… Resztę historii w postaci zdobycia kilku Kryształowych Kul czy medali MŚ i Olimpijskich chyba wszyscy dobrze znamy.

Poddając nasze ciało długotrwałemu wysiłkowi, sprawiamy, że staje się ono wytrzymalsze. Przerzucając kilogramy (czy wręcz tony) na siłowni – poprawiamy siłę. Zwiększając częstotliwość i intensywność – wyrabiamy szybkość i dynamikę. Dzięki przewrotom, padom i ćwiczeniom rozciągającym, podnosimy sprawność ogólną. To są rzeczy oczywiste i przez każdego sportowca przyjęte jako pewnik… a co z mentalnością?

Gdy nie wychodzi… Gdy wynik odstaje od tego, co zawodnik prezentuje na co dzień na treningach, gdy w grę wplatają się nerwowość i niepewność – każdy wie, że to głowa zawiodła! Powstaje jednak pytanie: „co dalej?” Czy mamy to tak zostawić i liczyć, że w jakiś cudowny sposób samo się rozwiąże? Oczywiście, że nie (chyba, że ktoś lubi frustrację i wzrastające niezadowolenie – mimo robienia tego, co się kocha…)!

#Mental Power!

Zadanie treningu mentalnego jest jasne: pomóc wyciągnąć z nas aktualnego maxa (aktualnego, ponieważ bez właściwego przygotowania fizycznego i taktycznego, sam mental niewiele poradzi)!

Jesteś gotowy?

Pewnie zdecydowanie potwierdzisz, jeśli spytam czy lepsza koncentracja (oraz re-koncentracja, czyli umiejętność szybkiego powrotu do skupienia po momencie zbytniego rozluźnienia), większa pewność siebie, radzenie sobie ze stresem i presją czy gotowość do działania w sytuacjach nieprzewidywalnych przyczyniają się do tego, że sportowiec będzie mógł zagrać „swoje”.

Mistrzowie już wiedzą

Michael Phelps, Kobe Bryant, Serena Williams, ale też nasi polscy fantastyczni sportowcy - Anita Włodarczyk, Robert Lewandowski czy wspomniany już Adam Małysz - wszyscy oni przekonali się na własnej skórze (i ku uciesze milionów Polaków), co może dać właściwe przygotowanie mentalne.

Cel #MentalPower jest jasny! Wspomóc sportowca w regularnym osiąganiu jak najlepszych wyników - na miarę jego marzeń, możliwości i włożonej pracy. Nasze motto mówi samo za siebie:

„WALCZYMY O MEDALE... ALBO WCALE!”

Pomyśl, co by było, gdybyś odpowiednie myśli i nastawienie potrafił generować niemal na zawołanie. Jak wpłynęło by to na Twoją grę i - w konsekwencji - wyniki?

Napisz do nas!

Zajmujemy się tym zawodowo, mając w swoim dorobku wiele medali w przeróżnych dyscyplinach (w tym złoty medal Mistrzostw Świata). Sprawdź, jak zwiększyć swoją skuteczność oraz uwolnić swój sportowy potencjał. Poznaj siłę treningu mentalnego!