Zajęcia na naszej Akademii Trenerów Mentalnych zdecydowanie NIE należą do kategorii (nudnych) wykładów… Tak, jak w treningu mentalnym stawiamy na praktykę, tak samo nasze zajęcia mocno opierają się o praktyczną pracę mentalną, a nie wyłącznie zdobywanie wiedzy.
Wiedza w praktykę:
O ile w dzisiejszych czasach nietrudno o informację – mamy do tej dostęp na dosłownie kilka kliknięć palcem i wcale nie musimy znać wszystkich języków świata, bo dzisiejsze translatory zrobią to błyskawicznie za nas, całkiem dokładnie – o tyle największym wyzwaniem zdaje się być wprowadzenie posiadanych informacji w praktykę, w życie.
Stąd – poza merytoryką i badaniami naukowymi, na których się opieramy – na naszych zajęciach szybko przechodzisz do praktyki! Czyli przykładowo nie tylko dowiesz się, że warto wyznaczać cele, ale od razu przejdziemy do wyznaczenia celu na Akademię (i/lub innych, także sięgających dalej niż nasze wspólne 6 miesięcy). Nie tylko usłyszysz u nas, że pewność siebie to fundament, który pozwala lepiej wykorzystać inne zasoby (jak wiedza i umiejętności), ale też w praktycznych ćwiczeniach indywidualnych i grupowych zaczniesz REALNIE tę swoją pewność siebie podnosić!
Skąd wiemy, że coś działa:
Prezentowane przez nas ćwiczenia (narzędzia treningu mentalnego) zostały przetestowane przez nas samych i pracujemy nimi z naszymi Klientami (dzielimy się tym, co u nas działa – choć bez 100% gwarancji, że zadziała zawsze i wszędzie). Przykładowo sam byłem kiedyś chorobliwie nieśmiały i mimo przeczytania ton książek, wiele nie zmieniłem. Jak Uczestnik pierwszej edycji Akademii sam przeszedłem ten proces i po tych kilku miesiącach widziałem lepsze rezultaty niż wcześniej przez kilka lat pracy własnej!
Dodatkowo nasi Uczestnicy piszą o tym regularnie w ankietach (które robimy na każdym zjeździe), że „są pewniejsi siebie”, „podnieśli pewność siebie” albo „zaczęli z odwagą realizować to, co wcześniej przez długi czas odkładali”! Być może nie uwierzysz, ale takie głosy bardzo często pojawiają się po zjeździe „Prawo do porażki”. Być może brzmi to nieprawdopodobnie, ale my doskonale wiemy, co za tym stoi. I jak bardzo Zjazd o prawie do porażki łączy i uzupełnia się ze zjazdem stricte poświęconym podnoszeniu pewności siebie.
Jaka część zajęć to praktyka:
Śmiało możemy powiedzieć, że ok. 70% zajęć to ćwiczenia praktyczne. U nas nie ma bloków w pełni teoretycznych – zawsze wiedzę wprowadzamy w życie poprzez wykonanie ćwiczeń. Czasem są to ćwiczenia na umysł, czasem bardziej na emocje. A najczęściej łączone, by nie tylko wiedzieć i analizować, ale poczuć (przeżyć) coś na własnej skórze. Wtedy dzieje się prawdziwa zmiana!
Jak liczna jest grupa:
Nasze grupy liczą ok. 20 osób (minimum 15, maksimum 25), więc mówimy o pracy w małej, kameralnej grupie. W takiej grupie mamy przestrzeń do tego, by praktykować narzędzia zarówno 1:1 jak również wprowadzać narzędzia do pracy zespołowej. Dodatkowo nasi Koordynatorzy to osoby, które same kończyły naszą Akademię (a teraz w ramach stażu przyglądają się całemu procesowi z boku) i które są z nami na zajęciach i gdyby komuś brakowało pary (bo jest nieparzysta liczba uczestników), są gotowi do pracy. Tak, by każdy Uczestnik mógł wykonać ćwiczenie zgodnie z pierwotnym zamysłem.
Ustawienie i zasady:
Od samego początku naszych zajęć obowiązuje ustawienie w podkowę, gdzie każdy jest otwarty na każdego. Dodatkowo nie ma u nas dzielących fizycznie i podświadomie stolików, ani „sztywnych” reguł. Chcemy, by każdy mógł tam się czuć swobodnie (jednocześnie dbając o dobrostan całej grupy). Na zajęcia przychodzą świadome, dorosłe i otwarte osoby, których nie trzeba „ubierać” w określone ramy, a BĄDŹ SOBĄ to nasza podstawowa zasada funkcjonowania. Minusem jest to, że trochę trudniej notować w materiałach (każdy Uczestnik otrzymuje swój zeszyt), ale doświadczenie jest dużo ważniejsze niż notatki, stąd najczęściej jest nam to wybaczane 😉
Na to się przygotuj:
O ile część ćwiczeń jest „standardowa”, może nawet je znasz z innych rozwojowych projektów, o tyle wiele ćwiczeń jest autorskich i nietypowych. Nieraz baaaardzo… Przygotuj się więc na to zawczasu, żeby później nie było zdziwienia 😉 Jednego możesz być jednak pewna/pewien: wszystkie one mają swój określony cel, który poznasz przed (rzadko) lub po (najczęściej) przeprowadzonym ćwiczeniu. Prawdziwy rozwój odbywa się poza tym, co znane (lub jeśli wolisz: „poza strefą komfortu”), a my nie boimy się wychodzić (a nieraz wręcz wyskakiwać) poza przyjęte normy.
Metodyka Mental Power:
Składa się na nią 5 elementów: pewność siebie, koncentracja, spokój wewnętrzny, prawo do porażki, nawyk zwyciężania. Jest to sprawdzony (choć ciągle udoskonalany) system pracy, który ma swój sens i najlepiej sprawdza się, gdy jest przechodzony po kolei (choć, jak to w życiu, zdarza się, że ktoś nie może być na zajęciach i wtedy też jest to do zrobienia – szczegóły w oddzielnym wpisie). Jako Uczestnik otrzymujesz gotowy i sprawdzony system pracy, który stosujemy w pracy ze znanymi sportowcami, kadrami narodowymi (m.in. siatkarzy, piłkarek ręcznych czy hokeistów) oraz uznanymi markami biznesowymi. Czyli te same narzędzia, którymi pracuje np. jakiś z naszych reprezentantów lub firma reklamująca się w tv, gdy Ty oglądasz ulubiony program, otrzymasz również od nas 🙂
Harmonogram i godziny zajęć:
Każda z edycji ma odgórnie wyznaczone terminy zjazdów (raz w miesiącu przez 6 kolejnych miesięcy), a zajęcia odbywają się u nas w systemie:
10:00 – 11:30, blok 1
11:30 – 12:00, przerwa kawowa
12:00 – 13:30, blok 2
13:30 – 14:30, przerwa obiadowa
14:30 – 16:00, blok 3
16:00 – 16:30, przerwa kawowa
16:30 – 18:00 – blok 4
Możliwe są małe korekty na specjalne życzenie grupy (bo np. spora część dojeżdża i jest uzależniona od godziny odjazdu pociągu).
W przerwach zachęcamy do networkingu oraz indywidualnego przeprocesowania tego, co działo się w trakcie intensywnego bloku zajęć. I choć wtedy Trener najczęściej korzysta z chwili dla siebie, jeśli masz jakieś pytania, zawsze możesz podejść 🙂 Nadal ma prawo asertywnie poprosić o chwilę przerwy, ale 1) zdarza się to rzadko 2) odpowie po tej chwili lub na następnej przerwie 🙂
UWAGA:
Po zajęciach (po dniu i weekendzie) głowa najczęściej pęka od procesów, jakie się zadziewają i/lub nowych pomysłów, więc ten miesiąc do następnych zajęć jest idealny, by wszystko „przetrawić” i najistotniejszą dla Ciebie w tym momencie część wprowadzić w życie!
Jest intensywnie, jest konkretnie, jest kompleksowo – to dlatego w pół roku możesz tutaj zdziałać więcej niż wcześniej w kilka lat (mieliśmy nawet opinię, że ktoś „w 2 dni zrobił więcej niż wcześniej w 4 lata”, ale to pojedynczy głos dla aż takich efektów ;)).
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie Akademii Trenerów Mentalnych, śmiało skorzystaj z zakładki kontakt 🙂