Mental Power

Mental Power

Codziennie widzimy w telewizji ludzi sukcesu – wielkich sportowców, znanych muzyków, lubianych prezenterów – to ludzie, którzy wspięli się na szczyt i już na nim pozostali. Są szanowani, podziwiani, często też naśladowani. Ludzie liczą się z ich zdaniem, zależy im na ich obecności. Patrząc na nich wielokrotnie przechodzi nam przez myśl – czym oni różnią się od nas? Dlaczego ich życie jest ciekawe i pełne przygód, podczas gdy my po powrocie z pracy siedzimy w domu i oglądamy telewizję? Przecież my też mieliśmy plany i marzenia, więc dlaczego ich się spełniły, a nasze dalej pozostają tylko marzeniami? Najczęściej w takich momentach zaczynamy szukać rzeczy, które nas dzielą – uznajemy, że na pewno mieli lepszy start, pieniądze, znanych rodziców czy też po prostu uśmiechnęło się do nich szczęście. Tak naprawdę jednak jedyną rzeczą, która ich dzieli od nas jest to, że oni nie czekali aż ich marzenia się spełnią, tylko sami je zrealizowali.

Wizualizuj marzenia

Zapytani o marzenia, ludzie bardzo często wymieniają, to o czym marzą. Może to być nowy dom, elegancki samochód, dobrze płatna praca czy też podróż dookoła świata, to tak naprawdę bez znaczenia. Ważne jest natomiast to, że ich opowieści są zwykle bardzo barwne i szczegółowe, co wynika z tego, że mają je wyraźnie zwizualizowane w myślach. Marzenia to rzeczy o których lubimy myśleć, więc myślimy i wizualizujemy sobie dokładnie każdy pojedynczy szczegół, ciągle i ciągle je rozbudowując, aż marzenia zaczynają przypominać przeżyte przez nas wspomnienia.
To dobra rzecz – wizualizacja to jedna z głównych cech mental power, czyli siły umysłu. Twórcza wizualizacja, to coś, co możemy określić poniekąd jako zdolność tworzenia w umyśle obrazów. Marząc, tworzymy obrazy tego, czego pragniemy. Działa to trochę na podobnej zasadzie, co przywoływanie wspomnień – myśląc o szkole, automatycznie mamy przed oczami obrazy z czasów, gdy do niej chodziliśmy. Obrazom tym najczęściej towarzyszą też emocje – wspominając szczęśliwe chwile, uśmiechamy się, wspominając smutne chwile, stajemy się nostalgiczni. Wizualizacja to tworzenie wspomnień sytuacji, które nigdy nie miały miejsca – tak jak w przypadku marzeń, mogą to być obrazy naszych pragnień, ale też możemy wykorzystać tę zdolność w nieco bardziej produktywny sposób.

Zamieniaj marzenia w cele

W jaki sposób zamienić marzenia w coś bardziej konstruktywnego? Przede wszystkim zamiast skupiać się na marzeniach, należy przejść do wyobrażania sobie tego jak je spełnić, a więc przestać myśleć o nich jako o marzeniach, co już samo w sobie sugeruje coś odległego, a zacząć myśleć jak o celu, który mamy na wyciągnięcie ręki. Cel od razu generuje w naszym umyśle pytanie o to w jaki sposób możemy go osiągnąć i właśnie to podejście do marzenia jako do celu jest bardzo często tym, co sprawia, że jedni spełniają swoje marzenia, a inni nie – bo nie wystarczy o czymś marzyć, żeby to dostać. Trzeba zrobić w tym kierunku coś więcej.

Mental power to coś, co można stosować w każdej sferze swojego życia – to siła, którą posiada każdy, jednak tylko nieliczni wiedzą jak ją wykorzystać, mimo że tak naprawdę wcale nie jest to takie trudne. Czym jest mental power? To przekonanie, że każdą myśl i pragnienie, możemy przekuć w coś realnego. Oznacza to też, że to jak żyjemy jest wynikiem tego jak o sobie myślimy i jak postrzegamy świat. Sporo osób uważa, że nasze myśli i przekonania są wynikiem tego gdzie i jak żyjemy, podczas gdy trenerzy mentalni specjalizujący się w mental power przekonują, że jest dokładnie na odwrót – to nasze myśli generują nasze warunki zewnętrzne. To trochę tak jak z blokadami psychicznymi, które nie dopuszczają do nas myśli o tym, że moglibyśmy mieć lepszą pracę – bo przecież na pewno są inni, którzy lepiej się na tym znają, którzy mają większe doświadczenie. W ten sposób samodzielnie ograniczamy sobie możliwości rozwoju i zmiany otoczenia, a co za tym idzie również warunków w jakich żyjemy.

Odpowiednie podejście i otwartość umysłu mogą zmienić nie tylko nasze nastawienie do życia i świata, ale również realnie wpłynąć na nasze otoczenie. Mental power nie ma ograniczeń, a raczej ma takie ograniczenia, jakie my sami sobie postawimy. Warto więc świadomie pracować nad ty, by tych ograniczeń było jak najmniej

Nie ma jeszcze żadnych opinii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *