FAQ

FAQ

Czym jest trening mentalny?

Trening mentalny to nic innego, jak praca z umysłem. Poprzez różne ćwiczenia (narzędzia treningu mentalnego) wpływamy na nasze myśli, emocje i przekonania tak, by wspierały nas w naszych dążeniach. Stosując m.in. wizualizację, świadome oddychanie czy auto-hipnozę zwiększamy naszą skuteczność i pozwalamy sobie lepiej panować nad emocjami a tym samym pełniej wykorzystać nasz potencjał. Podobnie, jak w treningu fizycznym pracujemy nad naszym ciałem, tak w treningu mentalnym materiałem, który poddajemy „obróbce”, jest nasz umysł.

 

W czym trening mentalny może mi pomóc?

Trening mentalny ma jedno zadanie – wydobyć z nas MAXA! Zwiększenie koncentracji, lepsza kontrola emocji, radzenie sobie ze stresem i presją, udoskonalanie zagrań, większa pewność siebie i zaufanie do własnych możliwości i umiejętności – to wszystko elementy, które możemy poprawić dzięki zastosowaniu treningu mentalnego.

 

Od czego zacząć przygodę z treningiem mentalnym?

Od wsłuchania się w siebie i swoje potrzeby. Zadania kilku prostych pytań, na które w dzisiejszym, szybkim świecie brakuje nam nieraz czasu: kim jestem? co robię? jak się czuję? Dzięki temu zwracamy się ku sobie i swoim myślom oraz „włączamy” uważność, na którą trening mentalny kładzie duży nacisk. Można również zamknąć oczy i wyobrazić sobie swój cel, swoje marzenie lub jakąś przyjemną historię, która nam się ostatnio wydarzyła… a następnie zwrócić uwagę, jak się z tym czujemy. To, zdawałoby się proste, ćwiczenie naprawdę potrafi nam otworzyć oczy na to, jaka siła tkwi między naszymi uszami 🙂

 

Jak wygląda sesja treningu mentalnego?

To spotkanie 1 na 1 lub w małej grupie, które polega przede wszystkim na… rozmowie! Ta rozmowa trwa z reguły między 1 a 3 godzinami. Na początek ważne jest, by dobrze się poznać i nawiązać nić porozumienia, by sobie zaufać. Dużo rozmawiamy o dominujących myślach oraz emocjach, które nami rządzą czy wizualizujemy. Dzięki temu lepiej poznajemy siebie, uzmysławiamy sobie nasze emocje i myśli oraz uczymy się, jak nimi zarządzać. Trener mentalny włącza do treningu konkretne zadania oraz daje wskazówki, które pozwalają osiągać lepsze wyniki w stosunkowo krótkim czasie.

 

Napisz do nas!

Sprawdź, jak możesz zwiększyć swoją efektywność!